FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Franculino

FC Midtjylland · Centre Forward

28
Kampe
1699
Minutter
11
Mål
3
Assists
7.06
Rating
Mål0.58 · 84. percentil · nr. 4 af 20Assists0.16 · 53. percentil · nr. 10 af 20Shots3.28 · 79. percentil · nr. 5 af 20Shot accuracy45% · 78. percentil · nr. 5 af 19Key passes1.11 · 47. percentil · nr. 11 af 20Big chances created0.21 · 42. percentil · nr. 12 af 20Successful dribbles1.64 · 100. percentil · nr. 1 af 20Aerials won0.58 · 11. percentil · nr. 18 af 20Duels won34% · 16. percentil · nr. 17 af 20Ball recoveries2.97 · 68. percentil · nr. 7 af 20MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Franculino
  • Mål84. percentil · nr. 4 af 20
    0.58
  • Assists53. percentil · nr. 10 af 20
    0.16
  • Shots79. percentil · nr. 5 af 20
    3.28
  • Shot accuracy78. percentil · nr. 5 af 19
    45%
  • Key passes47. percentil · nr. 11 af 20
    1.11
  • Big chances created42. percentil · nr. 12 af 20
    0.21
  • Successful dribbles100. percentil · nr. 1 af 20
    1.64
  • Aerials won11. percentil · nr. 18 af 20
    0.58
  • Duels won16. percentil · nr. 17 af 20
    34%
  • Ball recoveries68. percentil · nr. 7 af 20
    2.97

Percentil blandt 20 angribere med mindst 900 minutter i sæson 2024/25. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
2Patrick MortensenAGFvs3227130.660.000.602.3243%1.66
3Adam BuksaFC Midtjyllandvs2417020.630.050.793.6048%1.69
4FranculinoFC Midtjylland2816990.580.161.113.2834%2.97
5German OnugkhaVejle Boldklubvs2920480.570.040.623.4349%1.27
6Jordan LarssonFC København2313110.550.141.722.1343%2.47
7Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
8Tonni AdamsenSilkeborg IFvs3326780.500.131.712.8639%2.32
9Frederik GytkjaerLyngby Boldklubvs2714420.500.120.871.9333%2.50
10Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
11Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2620660.480.221.132.4041%3.18
12Younes BakizSilkeborg IF2518990.470.331.092.7549%2.32
13Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.2042%2.08
14Mohamed TouréRanders FCvs2814120.450.191.152.3638%2.68
15Norman CampbellRanders FC2814870.420.061.212.1840%3.99
16Callum McCowattSilkeborg IF2512980.420.211.323.3341%3.74
17Yuito SuzukiBrøndby IFvs3226110.410.211.932.4137%3.79
18Isak JensenViborg FF2719640.410.091.512.4345%3.62
19Mileta RajovićBrøndby IFvs2412100.370.151.123.0541%2.01
20Viktor ClaessonFC Københavnvs2814570.370.251.792.2938%3.03
21M. OpokuLyngby Boldklub219820.370.000.823.1243%2.66
22Mohamed ElyounoussiFC Københavnvs2720060.360.312.383.7745%4.17
23Oliver SørensenFC Midtjylland2823850.340.111.171.8540%4.42
24Sindre Walle EgeliNordsjælland3123970.340.191.433.7542%2.52
25Jakob VesterViborg FF2610980.330.000.571.7252%3.52

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2024/25.