FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Ernest Nuamah

Nordsjælland · Right Wing

34
Kampe
2801
Minutter
17
Mål
5
Assists
7.25
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1FranculinoFC Midtjylland7645130.780.181.083.17
2Levy NeneNordsjælland4010190.710.261.413.89
3Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.81
4Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
5Diogo GonçalvesFC Københavnvs3821600.630.131.463.42
6Orri ÓskarssonFC København3821730.620.170.993.02
7Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.49
8Conrad HarderNordsjælland3111820.610.230.845.10
9Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3426940.600.171.873.31
10German OnugkhaFC København6144620.560.060.633.03
11Mathias KvistgaardenBrøndby IF8451120.560.250.953.10
12Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.13
13Wahid FaghirVejle Boldklub329850.550.090.553.11
14Ernest NuamahNordsjælland3428010.550.161.192.70
15Emmanuel SabbiOdense BKvs1913590.530.261.132.78
16Andreas SchjelderupNordsjællandvs4332370.530.171.582.64
17Benjamin NygrenNordsjællandvs8241170.520.091.462.65
18Anders DreyerFC Midtjyllandvs1613770.520.071.632.03
19Andri GudjohnsenLyngby Boldklub2823490.500.040.963.03
20Patrick MortensenAGF128105570.490.040.802.17
21Ohi OmoijuanfoBrøndby IF5941920.490.040.732.38
22Jordan LarssonFC Københavnvs9051530.490.171.762.60
23Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.85
24Alexander LindNordsjælland6334670.470.161.062.34
25Sho FukudaBrøndby IFvs239690.460.091.112.32

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2023/24, 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.