FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Max Isaac Ejdum

Brøndby IF · Central Midfield

36
Kampe
2839
Minutter
3
Mål
7
Assists
7.03
Rating
Mål0.10 · 60. percentil · nr. 21 af 51Assists0.22 · 92. percentil · nr. 5 af 51Key passes1.24 · 76. percentil · nr. 13 af 51Passes in final third5.33 · 30. percentil · nr. 36 af 51Pass accuracy85% · 62. percentil · nr. 20 af 51Possession lost11.06 · 60. percentil · nr. 21 af 51Ball recoveries4.88 · 50. percentil · nr. 26 af 51Tackles won1.01 · 18. percentil · nr. 42 af 51Interceptions1.14 · 44. percentil · nr. 29 af 51Duels won54% · 72. percentil · nr. 15 af 51MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Max Isaac Ejdum
  • Mål60. percentil · nr. 21 af 51
    0.10
  • Assists92. percentil · nr. 5 af 51
    0.22
  • Key passes76. percentil · nr. 13 af 51
    1.24
  • Passes in final third30. percentil · nr. 36 af 51
    5.33
  • Pass accuracy62. percentil · nr. 20 af 51
    85%
  • Possession lostlavere er bedre60. percentil · nr. 21 af 51
    11.06
  • Ball recoveries50. percentil · nr. 26 af 51
    4.88
  • Tackles won18. percentil · nr. 42 af 51
    1.01
  • Interceptions44. percentil · nr. 29 af 51
    1.14
  • Duels won72. percentil · nr. 15 af 51
    54%

Percentil blandt 51 centrale midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland2516131.000.171.172.6237%3.12
2Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
3Oliver RossSilkeborg IF2310570.600.171.192.6448%3.75
4Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
5Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodbold149520.570.191.321.4244%3.12
6Valdemar ByskovFC Midtjyllandvs3212950.560.352.362.5044%7.30
7Jordan LarssonFC København3323610.500.342.212.6342%3.58
8Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.9247%3.74
9Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
10Alexander LindNordsjælland2617470.460.211.442.5844%1.65
11Mikkel DuelundVejle Boldklubvs2515640.460.060.812.7048%3.68
12Jonatan LindekildeFredericiavs179850.460.180.732.9243%3.65
13Ola SolbakkenNordsjælland1811840.460.081.372.3639%0.68
14Viktor ClaessonFC København2912600.430.071.072.5742%2.36
15Jona NiemiecOdense BK2710530.430.170.852.8241%2.22
16Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF3219430.420.000.742.5942%2.18
17Callum McCowattAGF4130860.410.201.462.8050%4.37
18Mohamed ElyounoussiFC København3830960.410.322.302.9449%3.84
19Oscar BuchFredericia2213580.400.070.862.1942%5.04
20Aral ŞimşirFC Midtjylland3120400.400.663.222.4344%3.57
21Júnior BrumadoFC Midtjylland2111360.400.241.032.6148%4.04
22Fiete ArpOdense BK3827770.390.132.072.3743%4.47
23Viktor DadasonFC København249580.380.091.502.6343%2.82
24Olti HyseniBrøndby IF4121720.370.331.573.1943%4.77
25Patrick MortensenBrøndby IF3925760.350.000.842.3447%1.19

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.