FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Yonis Njoh

Viborg FF · Left Wing

24
Kampe
1311
Minutter
8
Mål
1
Assists
6.98
Rating
Mål0.55 · 100. percentil · nr. 1 af 54Assists0.07 · 17. percentil · nr. 45 af 54Shots2.13 · 49. percentil · nr. 28 af 54Key passes0.89 · 8. percentil · nr. 50 af 54Big chances created0.14 · 15. percentil · nr. 46 af 54Accurate crosses0.34 · 23. percentil · nr. 42 af 54Passes in final third1.37 · 6. percentil · nr. 51 af 54Successful dribbles1.51 · 62. percentil · nr. 21 af 54Duels won40% · 21. percentil · nr. 43 af 54Ball recoveries3.09 · 25. percentil · nr. 41 af 54MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Yonis Njoh
  • Mål100. percentil · nr. 1 af 54
    0.55
  • Assists17. percentil · nr. 45 af 54
    0.07
  • Shots49. percentil · nr. 28 af 54
    2.13
  • Key passes8. percentil · nr. 50 af 54
    0.89
  • Big chances created15. percentil · nr. 46 af 54
    0.14
  • Accurate crosses23. percentil · nr. 42 af 54
    0.34
  • Passes in final third6. percentil · nr. 51 af 54
    1.37
  • Successful dribbles62. percentil · nr. 21 af 54
    1.51
  • Duels won21. percentil · nr. 43 af 54
    40%
  • Ball recoveries25. percentil · nr. 41 af 54
    3.09

Percentil blandt 54 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland4930420.830.181.123.1136%2.96
2Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
3Levy NeneNordsjælland4010190.710.261.413.8935%2.03
4Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
5Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
6German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
7Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
8Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
9Jordan LarssonFC Københavnvs5536030.520.252.052.5042%3.20
10Patrick MortensenAGF6450200.520.000.752.2644%1.47
11Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
12Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
13Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
14Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
15Sho FukudaBrøndby IFvs239690.460.091.112.3247%3.72
16Ola SolbakkenNordsjællandvs1711710.460.081.382.3840%0.69
17Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
18Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
19Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs5133230.430.161.002.5540%3.44
20Sofus JohannesenFredericia2312750.420.140.992.8950%4.59
21Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
22Isak JensenViborg FFvs2719640.410.091.512.4345%3.62
23Valdemar ByskovFC Midtjylland5020160.400.222.142.3748%6.74
24Callum McCowattSilkeborg IFvs5738090.400.191.353.0249%4.09
25Oscar BuchFredericiavs2213580.400.070.862.1942%5.04

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.