FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Olti Hyseni

Brøndby IF · Left Wing

41
Kampe
2172
Minutter
9
Mål
8
Assists
6.86
Rating
Mål0.37 · 79. percentil · nr. 9 af 39Assists0.33 · 92. percentil · nr. 4 af 39Shots3.19 · 87. percentil · nr. 6 af 39Key passes1.57 · 58. percentil · nr. 17 af 39Big chances created0.37 · 74. percentil · nr. 11 af 39Accurate crosses0.83 · 66. percentil · nr. 14 af 39Passes in final third4.10 · 68. percentil · nr. 13 af 39Successful dribbles1.82 · 71. percentil · nr. 12 af 39Duels won43% · 45. percentil · nr. 22 af 39Ball recoveries4.77 · 76. percentil · nr. 10 af 39MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Olti Hyseni
  • Mål79. percentil · nr. 9 af 39
    0.37
  • Assists92. percentil · nr. 4 af 39
    0.33
  • Shots87. percentil · nr. 6 af 39
    3.19
  • Key passes58. percentil · nr. 17 af 39
    1.57
  • Big chances created74. percentil · nr. 11 af 39
    0.37
  • Accurate crosses66. percentil · nr. 14 af 39
    0.83
  • Passes in final third68. percentil · nr. 13 af 39
    4.10
  • Successful dribbles71. percentil · nr. 12 af 39
    1.82
  • Duels won45. percentil · nr. 22 af 39
    43%
  • Ball recoveries76. percentil · nr. 10 af 39
    4.77

Percentil blandt 39 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland2516131.000.171.172.6237%3.12
2Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
3Oliver RossSilkeborg IFvs2310570.600.171.192.6448%3.75
4Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
5Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodboldvs149520.570.191.321.4244%3.12
6Valdemar ByskovFC Midtjylland3212950.560.352.362.5044%7.30
7Jordan LarssonFC Københavnvs3323610.500.342.212.6342%3.58
8Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.9247%3.74
9Tonni AdamsenSilkeborg IF3126070.480.242.042.3540%2.11
10Alexander LindNordsjælland2617470.460.211.442.5844%1.65
11Mikkel DuelundVejle Boldklub2515640.460.060.812.7048%3.68
12Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
13Ola SolbakkenNordsjællandvs1811840.460.081.372.3639%0.68
14Viktor ClaessonFC København2912600.430.071.072.5742%2.36
15Jona NiemiecOdense BK2710530.430.170.852.8241%2.22
16Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF3219430.420.000.742.5942%2.18
17Callum McCowattAGFvs4130860.410.201.462.8050%4.37
18Mohamed ElyounoussiFC København3830960.410.322.302.9449%3.84
19Oscar BuchFredericiavs2213580.400.070.862.1942%5.04
20Aral ŞimşirFC Midtjyllandvs3120400.400.663.222.4344%3.57
21Júnior BrumadoFC Midtjylland2111360.400.241.032.6148%4.04
22Fiete ArpOdense BKvs3827770.390.132.072.3743%4.47
23Viktor DadasonFC København249580.380.091.502.6343%2.82
24Olti HyseniBrøndby IF4121720.370.331.573.1943%4.77
25Patrick MortensenBrøndby IF3925760.350.000.842.3447%1.19

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.