FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Pantelis Hatzidiakos

FC København · Centre Back

24
Kampe
2154
Minutter
1
Mål
2
Assists
7.16
Rating
Mål0.04 · 44. percentil · nr. 21 af 37Assists0.08 · 81. percentil · nr. 8 af 37Pass accuracy91% · 75. percentil · nr. 10 af 37Long balls won3.80 · 47. percentil · nr. 20 af 37Tackles won0.92 · 64. percentil · nr. 14 af 37Interceptions0.92 · 19. percentil · nr. 30 af 37Clearances4.89 · 50. percentil · nr. 19 af 37Aerials won1.38 · 25. percentil · nr. 28 af 37Duels won64% · 86. percentil · nr. 6 af 37Dribbled past0.21 · 89. percentil · nr. 5 af 37MålAssistsPass accuracyLong balls wonTackles wonInterceptionsClearancesAerials wonDuels wonDribbled past ↓
Pantelis Hatzidiakos
  • Mål44. percentil · nr. 21 af 37
    0.04
  • Assists81. percentil · nr. 8 af 37
    0.08
  • Pass accuracy75. percentil · nr. 10 af 37
    91%
  • Long balls won47. percentil · nr. 20 af 37
    3.80
  • Tackles won64. percentil · nr. 14 af 37
    0.92
  • Interceptions19. percentil · nr. 30 af 37
    0.92
  • Clearances50. percentil · nr. 19 af 37
    4.89
  • Aerials won25. percentil · nr. 28 af 37
    1.38
  • Duels won86. percentil · nr. 6 af 37
    64%
  • Dribbled pastlavere er bedre89. percentil · nr. 5 af 37
    0.21

Percentil blandt 37 midterforsvarere med mindst 900 minutter i sæson 2024/25. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
2Patrick MortensenAGF3227130.660.000.602.3243%1.66
3Adam BuksaFC Midtjylland2417020.630.050.793.6048%1.69
4FranculinoFC Midtjylland2816990.580.161.113.2834%2.97
5German OnugkhaVejle Boldklub2920480.570.040.623.4349%1.27
6Jordan LarssonFC København2313110.550.141.722.1343%2.47
7Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
8Tonni AdamsenSilkeborg IF3326780.500.131.712.8639%2.32
9Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
10Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
11Lirim QamiliSønderjyske Fodbold2620660.480.221.132.4041%3.18
12Younes BakizSilkeborg IF2518990.470.331.092.7549%2.32
13Mads AggerSønderjyske Fodbold2615990.450.171.692.2042%2.08
14Mohamed TouréRanders FC2814120.450.191.152.3638%2.68
15Norman CampbellRanders FC2814870.420.061.212.1840%3.99
16Callum McCowattSilkeborg IF2512980.420.211.323.3341%3.74
17Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
18Isak JensenViborg FF2719640.410.091.512.4345%3.62
19Mileta RajovićBrøndby IF2412100.370.151.123.0541%2.01
20Viktor ClaessonFC København2814570.370.251.792.2938%3.03
21M. OpokuLyngby Boldklub219820.370.000.823.1243%2.66
22Mohamed ElyounoussiFC København2720060.360.312.383.7745%4.17
23Oliver SørensenFC Midtjylland2823850.340.111.171.8540%4.42
24Sindre Walle EgeliNordsjælland3123970.340.191.433.7542%2.52
25Jakob VesterViborg FF2610980.330.000.571.7252%3.52

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæson 2024/25.