FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Jacob Brøchner Ambæk

Brøndby IF · Centre Forward

34
Kampe
1958
Minutter
9
Mål
0
Assists
6.82
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1FranculinoFC Midtjyllandvs5333120.790.161.142.96
2Andreas SchjelderupNordsjælland1712540.720.001.221.72
3Diogo GonçalvesFC København169120.690.101.683.55
4Janni SerraAGFvs289310.680.001.552.71
5Levy NeneNordsjællandvs4110830.660.251.504.07
6Gustav IsaksenFC Midtjylland3225350.640.181.883.27
7Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.49
8Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs6035500.610.231.043.40
9Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2613860.580.131.233.44
10German OnugkhaFC Københavnvs3020570.570.040.613.46
11Ohi OmoijuanfoBrøndby IFvs2820610.570.040.612.66
12Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.13
13Wahid FaghirVejle Boldklubvs329850.550.090.553.11
14Emmanuel SabbiOdense BK1913590.530.261.132.78
15Anders DreyerFC Midtjylland1613770.520.071.632.03
16Jordan LarssonFC København6843070.520.231.882.49
17Patrick MortensenBrøndby IFvs10380930.510.010.762.25
18Tonni AdamsenSilkeborg IFvs9369320.510.161.772.79
19Benjamin NygrenNordsjælland6233120.490.081.582.77
20Friday EtimFC Midtjyllandvs2518510.490.191.462.92
21Bashkim KadriiOdense BKvs2514940.480.180.842.83
22Alexander LindNordsjællandvs4321190.470.171.402.68
23Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.92
24Ola SolbakkenNordsjælland1811840.460.081.372.36
25Simen Bolkan NordliRanders FC4633380.430.382.512.35

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.