FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

German Onugkha

FC København · Centre Forward

30
Kampe
2057
Minutter
13
Mål
1
Assists
7.27
Rating
Mål0.57 · 86. percentil · nr. 6 af 36Assists0.04 · 14. percentil · nr. 31 af 36Shots3.46 · 86. percentil · nr. 6 af 36Shot accuracy43% · 71. percentil · nr. 11 af 36Key passes0.61 · 11. percentil · nr. 32 af 36Big chances created0.04 · 6. percentil · nr. 34 af 36Successful dribbles0.22 · 6. percentil · nr. 34 af 36Aerials won3.89 · 91. percentil · nr. 4 af 36Duels won49% · 94. percentil · nr. 3 af 36Ball recoveries1.27 · 0. percentil · nr. 36 af 36MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
German Onugkha
  • Mål86. percentil · nr. 6 af 36
    0.57
  • Assists14. percentil · nr. 31 af 36
    0.04
  • Shots86. percentil · nr. 6 af 36
    3.46
  • Shot accuracy71. percentil · nr. 11 af 36
    43%
  • Key passes11. percentil · nr. 32 af 36
    0.61
  • Big chances created6. percentil · nr. 34 af 36
    0.04
  • Successful dribbles6. percentil · nr. 34 af 36
    0.22
  • Aerials won91. percentil · nr. 4 af 36
    3.89
  • Duels won94. percentil · nr. 3 af 36
    49%
  • Ball recoveries0. percentil · nr. 36 af 36
    1.27

Percentil blandt 36 angribere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjyllandvs4930420.830.181.123.1136%2.96
2Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
3Levy NeneNordsjællandvs4010190.710.261.413.8935%2.03
4Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2412060.670.151.273.8146%3.13
5Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.4948%1.55
6German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
7Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
8Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
9Jordan LarssonFC København5536030.520.252.052.5042%3.20
10Patrick MortensenAGFvs6450200.520.000.752.2644%1.47
11Frederik GytkjaerLyngby Boldklubvs2714420.500.120.871.9333%2.50
12Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
13Tonni AdamsenSilkeborg IFvs6452850.490.191.872.6139%2.21
14Jona NiemiecOdense BKvs259490.470.190.662.8540%2.18
15Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
16Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
17Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
18Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
19Lirim QamiliSønderjyske Fodbold5133230.430.161.002.5540%3.44
20Sofus JohannesenFredericia2312750.420.140.992.8950%4.59
21Yuito SuzukiBrøndby IFvs3226110.410.211.932.4137%3.79
22Isak JensenViborg FF2719640.410.091.512.4345%3.62
23Valdemar ByskovFC Midtjylland5020160.400.222.142.3748%6.74
24Callum McCowattSilkeborg IF5738090.400.191.353.0249%4.09
25Oscar BuchFredericia2213580.400.070.862.1942%5.04

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.