FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Ola Solbakken

Nordsjælland · Right Wing

17
Kampe
1171
Minutter
6
Mål
1
Assists
7.05
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1FranculinoFC Midtjylland4828140.900.191.063.10
2Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.81
3Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
4Diogo GonçalvesFC Københavnvs2212480.580.141.303.32
5Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodboldvs149520.570.191.321.42
6German OnugkhaFC København3224140.560.070.632.68
7Orri ÓskarssonFC København2716250.550.221.112.94
8Valdemar ByskovFC Midtjylland3311690.540.232.312.54
9Roony BardghjiFC Københavnvs2311760.540.002.072.53
10Yuito SuzukiBrøndby IF2615220.530.411.242.31
11Andri GudjohnsenLyngby Boldklub2823490.500.040.963.03
12Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.85
13Alexander LindNordsjælland4630950.470.171.052.24
14Sho FukudaBrøndby IFvs239690.460.091.112.32
15Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.38
16Mathias KvistgaardenBrøndby IF2415620.460.290.752.42
17Janni SerraAGF399770.460.090.921.93
18Stefán Teitur ThórdarsonSilkeborg IF2817610.460.050.872.56
19Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.92
20Jordan LarssonFC Københavnvs5532070.450.221.942.78
21Marcus IngvartsenNordsjælland2819030.430.140.992.65
22Sofus JohannesenFredericia2212740.420.140.992.90
23Ohi OmoijuanfoBrøndby IF3121310.420.040.842.11
24Tobias ThomsenHvidovre3017060.420.110.792.90
25Andreas SchjelderupNordsjællandvs2619830.410.271.823.22

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2023/24 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.