FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Callum McCowatt

AGF · Attacking Midfield

66
Kampe
4384
Minutter
20
Mål
10
Assists
7.20
Rating
Mål0.41 · 88. percentil · nr. 8 af 60Assists0.21 · 69. percentil · nr. 19 af 60Shots2.96 · 85. percentil · nr. 10 af 60Key passes1.42 · 59. percentil · nr. 25 af 60Big chances created0.35 · 73. percentil · nr. 17 af 60Accurate crosses0.62 · 51. percentil · nr. 30 af 60Passes in final third6.69 · 97. percentil · nr. 3 af 60Successful dribbles1.35 · 56. percentil · nr. 27 af 60Duels won47% · 68. percentil · nr. 20 af 60Ball recoveries4.19 · 66. percentil · nr. 21 af 60MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Callum McCowatt
  • Mål88. percentil · nr. 8 af 60
    0.41
  • Assists69. percentil · nr. 19 af 60
    0.21
  • Shots85. percentil · nr. 10 af 60
    2.96
  • Key passes59. percentil · nr. 25 af 60
    1.42
  • Big chances created73. percentil · nr. 17 af 60
    0.35
  • Accurate crosses51. percentil · nr. 30 af 60
    0.62
  • Passes in final third97. percentil · nr. 3 af 60
    6.69
  • Successful dribbles56. percentil · nr. 27 af 60
    1.35
  • Duels won68. percentil · nr. 20 af 60
    47%
  • Ball recoveries66. percentil · nr. 21 af 60
    4.19

Percentil blandt 60 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland5333120.790.161.142.9635%3.04
2Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
3Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
4Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.0735%2.16
5Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
6Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
7German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
8Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.1340%3.09
9Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
10Jordan LarssonFC Københavnvs5636720.510.272.032.4542%3.19
11Patrick MortensenBrøndby IF7152890.510.000.712.3345%1.43
12Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
13Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
14Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
15Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.9247%3.74
16Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
17Ola SolbakkenNordsjællandvs1811840.460.081.372.3639%0.68
18Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
19Jona NiemiecOdense BK2710530.430.170.852.8241%2.22
20Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs5434140.420.161.002.5039%3.43
21Alexander LindNordsjælland2919490.420.181.392.5944%1.57
22Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF3419580.410.000.742.5741%2.21
23Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
24Isak JensenViborg FFvs2719640.410.091.512.4345%3.62
25Callum McCowattAGF6643840.410.211.422.9647%4.19

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.