FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Mikkel Duelund

Vejle Boldklub · Midfielder

34
Kampe
1616
Minutter
8
Mål
1
Assists
6.97
Rating
Mål0.45 · 99. percentil · nr. 2 af 76Assists0.06 · 27. percentil · nr. 56 af 76Key passes0.84 · 36. percentil · nr. 49 af 76Passes in final third3.17 · 11. percentil · nr. 68 af 76Pass accuracy77% · 5. percentil · nr. 72 af 76Possession lost11.42 · 43. percentil · nr. 44 af 76Ball recoveries3.90 · 20. percentil · nr. 61 af 76Tackles won1.11 · 36. percentil · nr. 49 af 76Interceptions0.50 · 4. percentil · nr. 73 af 76Duels won49% · 29. percentil · nr. 54 af 76MålAssistsKey passesPasses in final thirdPass accuracyPossession lost ↓Ball recoveriesTackles wonInterceptionsDuels won
Mikkel Duelund
  • Mål99. percentil · nr. 2 af 76
    0.45
  • Assists27. percentil · nr. 56 af 76
    0.06
  • Key passes36. percentil · nr. 49 af 76
    0.84
  • Passes in final third11. percentil · nr. 68 af 76
    3.17
  • Pass accuracy5. percentil · nr. 72 af 76
    77%
  • Possession lostlavere er bedre43. percentil · nr. 44 af 76
    11.42
  • Ball recoveries20. percentil · nr. 61 af 76
    3.90
  • Tackles won36. percentil · nr. 49 af 76
    1.11
  • Interceptions4. percentil · nr. 73 af 76
    0.50
  • Duels won29. percentil · nr. 54 af 76
    49%

Percentil blandt 76 centrale midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25 og 2025/26. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland4930420.830.181.123.1136%2.96
2Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
3Levy NeneNordsjælland4010190.710.261.413.8935%2.03
4Youssoufa MoukokoFC København2412060.670.151.273.8146%3.13
5Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
6German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
7Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
8Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
9Jordan LarssonFC København5536030.520.252.052.5042%3.20
10Patrick MortensenAGF6450200.520.000.752.2644%1.47
11Frederik GytkjaerLyngby Boldklub2714420.500.120.871.9333%2.50
12Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
13Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
14Jona NiemiecOdense BK259490.470.190.662.8540%2.18
15Sho FukudaBrøndby IF239690.460.091.112.3247%3.72
16Ola SolbakkenNordsjælland1711710.460.081.382.3840%0.69
17Jonatan LindekildeFredericiavs179850.460.180.732.9243%3.65
18Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
19Lirim QamiliSønderjyske Fodbold5133230.430.161.002.5540%3.44
20Sofus JohannesenFredericiavs2312750.420.140.992.8950%4.59
21Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
22Isak JensenViborg FF2719640.410.091.512.4345%3.62
23Valdemar ByskovFC Midtjyllandvs5020160.400.222.142.3748%6.74
24Callum McCowattSilkeborg IF5738090.400.191.353.0249%4.09
25Oscar BuchFredericia2213580.400.070.862.1942%5.04

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25 og 2025/26, lagt sammen til én linje pr. spiller.