FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Mads Emil Madsen

FC København · Central Midfield

87
Kampe
6702
Minutter
13
Mål
7
Assists
7.09
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1FranculinoFC Midtjylland8047830.750.171.093.07
2Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.07
3Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
4Orri ÓskarssonFC København3321040.640.170.983.12
5Mathias KvistgaardenBrøndby IF5335860.630.250.803.09
6Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.49
7Conrad HarderNordsjælland3011790.610.230.845.04
8Diogo GonçalvesFC København2413720.590.131.253.21
9Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.44
10Janni SerraAGF4713890.580.061.232.33
11German OnugkhaFC København6144620.560.060.633.03
12Benjamin NygrenNordsjælland5033600.560.081.502.65
13Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.13
14Andri GudjohnsenLyngby Boldklub2823490.500.040.963.03
15Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.92
16Patrick MortensenBrøndby IF10380220.480.040.762.26
17Jordan LarssonFC København7945870.470.221.862.55
18Stefán Teitur ThórdarsonSilkeborg IFvs2817610.460.050.872.56
19Alexander LindNordsjælland5737280.460.171.162.29
20Yuito SuzukiBrøndby IF5841330.460.281.682.37
21Jonatan LindekildeFredericiavs179850.460.180.732.92
22Ola SolbakkenNordsjælland1811840.460.081.372.36
23Roony BardghjiFC København2814050.450.001.792.43
24Jona NiemiecOdense BK2710530.430.170.852.82
25Tonni AdamsenSilkeborg IF9271710.430.231.832.67

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2023/24, 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.