FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Anders Dreyer

FC Midtjylland · Right Wing

16
Kampe
1377
Minutter
8
Mål
1
Assists
7.36
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1FranculinoFC Midtjylland5230840.850.181.082.95
2Mohammed FuseiniRanders FC1612330.660.071.094.45
3Diogo GonçalvesFC Københavnvs3620360.620.131.503.49
4Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3426940.600.171.873.31
5Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.44
6Janni SerraAGF4713890.580.061.232.33
7Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodboldvs149520.570.191.321.42
8German OnugkhaFC København3224140.560.070.632.68
9Wahid FaghirVejle Boldklub329850.550.090.553.11
10Ernest NuamahNordsjællandvs3428010.550.161.192.70
11Yuito SuzukiBrøndby IF2615220.530.411.242.31
12Orri ÓskarssonFC København3216940.530.211.122.82
13Emmanuel SabbiOdense BKvs1913590.530.261.132.78
14Andreas SchjelderupNordsjællandvs4332370.530.171.582.64
15Anders DreyerFC Midtjylland1613770.520.071.632.03
16Benjamin NygrenNordsjællandvs5215620.520.121.152.36
17Alexander LindNordsjælland6836960.510.171.192.34
18Roony BardghjiFC Københavnvs4317830.500.052.123.08
19Ohi OmoijuanfoBrøndby IF5541160.500.040.722.41
20Valdemar ByskovFC Midtjylland4914360.500.312.192.44
21Andri GudjohnsenLyngby Boldklub2823490.500.040.963.03
22Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.92
23Jordan LarssonFC Københavnvs6839110.460.211.772.72
24Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.92
25Ola SolbakkenNordsjællandvs1811840.460.081.372.36

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2023/24, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.