FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Anders Dreyer

FC Midtjylland · Right Wing

16
Kampe
1377
Minutter
8
Mål
1
Assists
7.36
Rating

Radaren kræver, at alle valgte sæsoner er 2024/25 eller senere. Metrikker som ball recoveries, tackles won og passes in final third blev ikke registreret før da — ældre sæsoner har mål, assists og afslutninger, men ikke resten. Fravælg sæsoner før 2024/25 for at få radaren tilbage.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShots
1FranculinoFC Midtjylland2516131.000.171.172.62
2Andreas SchjelderupNordsjællandvs1712540.720.001.221.72
3Janni SerraAGF289310.680.001.552.71
4Gustav IsaksenFC Midtjyllandvs3225350.640.181.883.27
5Ohi OmoijuanfoBrøndby IF2419850.590.050.592.72
6Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.44
7Kristall Máni IngasonSønderjyske Fodboldvs149520.570.191.321.42
8Wahid FaghirVejle Boldklub329850.550.090.553.11
9Emmanuel SabbiOdense BKvs1913590.530.261.132.78
10Valdemar ByskovFC Midtjylland4413630.530.332.252.38
11Anders DreyerFC Midtjylland1613770.520.071.632.03
12Alexander LindNordsjælland4019170.520.191.462.68
13Jordan LarssonFC Københavnvs4529960.510.271.952.64
14Tonni AdamsenSilkeborg IF6042540.510.171.802.75
15Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.92
16Bashkim KadriiOdense BK2514940.480.180.842.83
17Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.92
18Ola SolbakkenNordsjællandvs1811840.460.081.372.36
19Oliver RossSilkeborg IFvs5115970.450.171.072.31
20Viktor ClaessonFC København5938610.440.121.281.89
21Patrick MortensenBrøndby IF7153800.430.020.842.21
22Jona NiemiecOdense BK2710530.430.170.852.82
23Ernest NuamahNordsjællandvs3025370.430.141.212.70
24Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF3219430.420.000.742.59
25Mathias KvistgaardenBrøndby IF3115260.410.241.303.13

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2022/23, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.