FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Oscar Buch

Fredericia · Right Wing

22
Kampe
1358
Minutter
6
Mål
1
Assists
6.82
Rating
Mål0.40 · 86. percentil · nr. 9 af 60Assists0.07 · 10. percentil · nr. 54 af 60Shots2.19 · 51. percentil · nr. 30 af 60Key passes0.86 · 7. percentil · nr. 56 af 60Big chances created0.13 · 15. percentil · nr. 51 af 60Accurate crosses0.33 · 20. percentil · nr. 48 af 60Passes in final third1.52 · 10. percentil · nr. 54 af 60Successful dribbles0.99 · 36. percentil · nr. 39 af 60Duels won42% · 46. percentil · nr. 33 af 60Ball recoveries5.04 · 88. percentil · nr. 8 af 60MålAssistsShotsKey passesBig chances createdAccurate crossesPasses in final thirdSuccessful dribblesDuels wonBall recoveries
Oscar Buch
  • Mål86. percentil · nr. 9 af 60
    0.40
  • Assists10. percentil · nr. 54 af 60
    0.07
  • Shots51. percentil · nr. 30 af 60
    2.19
  • Key passes7. percentil · nr. 56 af 60
    0.86
  • Big chances created15. percentil · nr. 51 af 60
    0.13
  • Accurate crosses20. percentil · nr. 48 af 60
    0.33
  • Passes in final third10. percentil · nr. 54 af 60
    1.52
  • Successful dribbles36. percentil · nr. 39 af 60
    0.99
  • Duels won46. percentil · nr. 33 af 60
    42%
  • Ball recoveries88. percentil · nr. 8 af 60
    5.04

Percentil blandt 60 kanter og offensive midtbanespillere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjylland5333120.790.161.142.9635%3.04
2Mathias KvistgaardenBrøndby IF2920240.760.220.843.6045%1.91
3Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
4Levy NeneNordsjælland4110830.660.251.504.0735%2.16
5Adam BuksaFC Midtjylland2719110.610.050.853.4948%1.55
6Youssoufa MoukokoFC København2613860.580.131.233.4444%3.05
7German OnugkhaFC København3020570.570.040.613.4649%1.27
8Yonis NjohViborg FFvs2413110.550.070.892.1340%3.09
9Benjamin NygrenNordsjællandvs3025550.530.071.662.8246%3.35
10Jordan LarssonFC Københavnvs5636720.510.272.032.4542%3.19
11Patrick MortensenBrøndby IF7152890.510.000.712.3345%1.43
12Simen Bolkan NordliRanders FCvs3225240.500.462.752.3540%3.32
13Tonni AdamsenSilkeborg IF6452850.490.191.872.6139%2.21
14Frederik GytkjaerLyngby Boldklub3616450.490.110.821.9734%2.46
15Friday EtimFC Midtjylland2518510.490.191.462.9247%3.74
16Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
17Ola SolbakkenNordsjællandvs1811840.460.081.372.3639%0.68
18Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
19Jona NiemiecOdense BK2710530.430.170.852.8241%2.22
20Lirim QamiliSønderjyske Fodboldvs5434140.420.161.002.5039%3.43
21Alexander LindNordsjælland2919490.420.181.392.5944%1.57
22Jacob Brøchner AmbækBrøndby IF3419580.410.000.742.5741%2.21
23Yuito SuzukiBrøndby IF3226110.410.211.932.4137%3.79
24Isak JensenViborg FFvs2719640.410.091.512.4345%3.62
25Callum McCowattAGFvs6643840.410.211.422.9647%4.19

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.