FCK DATA

fck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundaysfck.dk#fcklivebold.dkKvart i BoldAbsalons RadioFCK PodcastFanradioCopenhagen Sundays

Janni Serra

AGF · Centre Forward

28
Kampe
931
Minutter
7
Mål
0
Assists
6.88
Rating
Mål0.68 · 95. percentil · nr. 3 af 38Assists0.00 · 0. percentil · nr. 33 af 38Shots2.71 · 68. percentil · nr. 13 af 38Shot accuracy39% · 46. percentil · nr. 21 af 38Key passes1.55 · 84. percentil · nr. 7 af 38Big chances created0.19 · 43. percentil · nr. 22 af 38Successful dribbles0.77 · 41. percentil · nr. 23 af 38Aerials won3.96 · 92. percentil · nr. 4 af 38Duels won50% · 95. percentil · nr. 3 af 38Ball recoveries2.13 · 30. percentil · nr. 27 af 38MålAssistsShotsShot accuracyKey passesBig chances createdSuccessful dribblesAerials wonDuels wonBall recoveries
Janni Serra
  • Mål95. percentil · nr. 3 af 38
    0.68
  • Assists0. percentil · nr. 33 af 38
    0.00
  • Shots68. percentil · nr. 13 af 38
    2.71
  • Shot accuracy46. percentil · nr. 21 af 38
    39%
  • Key passes84. percentil · nr. 7 af 38
    1.55
  • Big chances created43. percentil · nr. 22 af 38
    0.19
  • Successful dribbles41. percentil · nr. 23 af 38
    0.77
  • Aerials won92. percentil · nr. 4 af 38
    3.96
  • Duels won95. percentil · nr. 3 af 38
    50%
  • Ball recoveries30. percentil · nr. 27 af 38
    2.13

Percentil blandt 38 angribere med mindst 900 minutter i sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27. Værdier er pr. 90 minutter, medmindre andet er angivet — samme udvalg som Spillertabellen nedenfor.

Spillertabel

#SpillerSammenlignKMinMålAssistsKey passesShotsDuels wonBall recoveries
1FranculinoFC Midtjyllandvs5333120.790.161.142.9635%3.04
2Mathias KvistgaardenBrøndby IFvs2920240.760.220.843.6045%1.91
3Janni SerraAGF289310.680.001.552.7150%2.13
4Levy NeneNordsjællandvs4110830.660.251.504.0735%2.16
5Adam BuksaFC Midtjyllandvs2719110.610.050.853.4948%1.55
6Youssoufa MoukokoFC Københavnvs2613860.580.131.233.4444%3.05
7German OnugkhaFC Københavnvs3020570.570.040.613.4649%1.27
8Yonis NjohViborg FF2413110.550.070.892.1340%3.09
9Benjamin NygrenNordsjælland3025550.530.071.662.8246%3.35
10Jordan LarssonFC København5636720.510.272.032.4542%3.19
11Patrick MortensenBrøndby IFvs7152890.510.000.712.3345%1.43
12Simen Bolkan NordliRanders FC3225240.500.462.752.3540%3.32
13Tonni AdamsenSilkeborg IFvs6452850.490.191.872.6139%2.21
14Frederik GytkjaerLyngby Boldklubvs3616450.490.110.821.9734%2.46
15Friday EtimFC Midtjyllandvs2518510.490.191.462.9247%3.74
16Jonatan LindekildeFredericia179850.460.180.732.9243%3.65
17Ola SolbakkenNordsjælland1811840.460.081.372.3639%0.68
18Mikkel DuelundVejle Boldklub3416160.450.060.842.9049%3.90
19Jona NiemiecOdense BKvs2710530.430.170.852.8241%2.22
20Lirim QamiliSønderjyske Fodbold5434140.420.161.002.5039%3.43
21Alexander LindNordsjællandvs2919490.420.181.392.5944%1.57
22Jacob Brøchner AmbækBrøndby IFvs3419580.410.000.742.5741%2.21
23Yuito SuzukiBrøndby IFvs3226110.410.211.932.4137%3.79
24Isak JensenViborg FF2719640.410.091.512.4345%3.62
25Callum McCowattAGF6643840.410.211.422.9647%4.19

K = kampe · Min = spillede minutter. Alle værdier er pr. 90 minutter for sæsonerne 2024/25, 2025/26 og 2026/27, lagt sammen til én linje pr. spiller.